משרד עו"ד אפרת חקיקת

הקו המנחה שמוביל את עורכת הדין אפרת חקיקת בעבודתה הוא יצירת וודאות עבור לקוחותיה. מזה 20 שנה היא עוסקת בתחומי עסקאות הנדל”ן בדגש על מושבים וקיבוצים, ובשנים האחרונות מובילה תחום ייחודי – שלום בין אחים, שמטרתו ליישר את ההדורים בנושאי מחלוקות משפחתיות, וזאת באמצעות הליך גישור, שבסופו מתגבש הסכם בהיר.

לתפיסתה של עו”ד אפרת חקיקת נושאי נחלה ורכוש משפחתי, שהושקעה בהם חשיבה על הקיים תוך הסתכלות קדימה, ונאספים לתוך הסכם בין בני המשפחה, אינם מותירים סימני שאלה או דו־משמעות, וימנעו בעתיד שבר במערכת היחסים.

מוטב לשבת סביב השולחן היום – לשוחח, לכעוס, להתלבט, להתמרמר ולהתפשר – ולצעוד לעבר הסכם ברור, שיבהיר לכל אחד ואחת מבני המשפחה כיצד תראה תמונת המשק מחר.

הכשרתה החלה במרכז הבינתחומי בשני מסלולי תואר ראשון – עריכת דין ומנהל עסקים, כשהאחרון ביניהם תומך בראייתה את הנחלה המשפחתית גם מהיבט פיננסי.
מאז היא משתלמת כל העת בקורסים שונים בנושאים של משא ומתן, גישור, ורוכשת כלים הן מהעולם הפיננסי והן מעולם הטיפול המשפחתי ועוד.
בימים אלה היא משלימה את לימודי התואר השני במשפטים.

מזה מספר שנים היא בעלת טור דעה במגזין “קו למושב”, שדרכו היא מעבירה את החשיבות הרבה שיש לשקיפות בין בני המשפחה בתהליכי קביעת הבן הממשיך וחלוקת הנכסים והרכוש, ומעודדת בני מושבים וקיבוצים לנהל תהליך פתוח ביניהם, ששומר על היחסים המשפחתיים לאורך זמן.

 

בנוסף, היא מרצה מזה שנים רבות במסגרות שונות בנושאים של בן ממשיך, סכסוכים בין אחים וניהול מיטבי של משא ומתן.

אפרת מתגוררת בקיבוץ רגבים, נשואה ואימא לארבעה ילדים. משרדה יושב בנחלת הוריו של בעלה במושב שדה יצחק, שם התגוררה עם משפחתה עד שעברו לקיבוץ. הקשר המשפחתי ההדוק, שאותו היא משמרת ובו היא משקיעה, הוא דרך חיים, שהיא מקווה להעביר כמסר ללקוחותיה.

פעילותה ההתנדבותית בקהילה מתפרשת למגוון תחומים. היא חברת מליאה במועצה האזורית מנשה וחברה בפורומים שונים.